Katwijkse r.-k kerk toont plekken van plezier

Zaterdag 14 september kunt u in de r.-k kerk aan de Kerkstraat 70 in Katwijk aan den Rijn van 10.00 – 17.00 uur diverse plekken van plezier beleven. Dat is immers ook het thema van de jaarlijkse Open Monumentendag. Kom gerust dus binnenlopen in deze prachtige kerk uit 1911. Richard Hulmer en zijn collega’s zullen u graag op verzoek rondleiden en al uw vragen beantwoorden. Hulmer: ,,Er zijn zoveel plekken in onze kerk die we met plezier en trots laten zien, maar u moet ook zeker komen luisteren naar het schitterende Reil-orgel dat deze zaterdag een paar keer wordt bespeeld door de vaste organist Niek van der Meij.”

 ,,Wat verder nog te denken van het verdwenen klokje van Katwijk, kruiswegstaties geschilderd door pastoor Hendriks in 1916, pilaren uit de buurt van de Belgische Ourthe met fossielen van beestjes en schelpen erin, de gewelven boven onze kerk, het Rococo-altaar uit 1760 afkomstig uit het r.-k Jongensweeshuis in Amsterdam en de glas-in-loodramen bij het priesterkoor van de beroemde glazenier Huub Levigne. Alles in een kerk die in zeven maanden is gebouwd. En waarom er gaatjes in alle kerkbanken zitten? Wat er is verdwenen uit de kerk na de kaalslag van de jaren zestig? Waarom het beeld van Sint Jeroen voorin onze kerk staat? Ik vertel u er met graagte over. En zeker over het plezier dat we wekelijks in ons kerkgebouw aan de beamers beleven. Kom dus even langs en laat u plezierig verrassen”, aldus de immer enthousiaste en bevlogen verhalende Hulmer.